De herinnering die je pas later voelt

Ik merk dat ik nu pas ruimte heb voor mijn verdriet en dan helpt het om even terug te kunnen naar dat moment. Door appjes, muziek... en de beelden. Het doet zo veel meer dan ik had verwacht."

Een afscheid in de Noordoostpolder

Handen foto overledene

Wat een afscheidsfotograaf later zichtbaar maakt

Wat er gebeurde na de reportage, is waar het om draait.

Christel: “Je leeft in zo’n roes. Als je dan later de foto’s terugkijkt… dan zie je pas echt wie er waren, wat er gebeurde. Emoties die ik toen niet kon vangen, zie ik nu in beeld.

Jantien: “Ik voelde trots. Warmte. Natuurlijk ook verdriet. Maar bovenal: dankbaarheid dat het er is. Dat ik terug kan kijken, wanneer ik dat wil. En dat ik dingen zie die ik toen gemist heb.”

Ze vertelden allebei over één specifieke foto. Een beeld van hun vader, opgebaard. De handen van hem en zijn dochters samen. Intiem, stil, pijnlijk en prachtig tegelijk.

“We twijfelden eerst of die foto wel in het album moest,” vertelde Christel. “Maar het was zo mooi. Het maakte het plaatje compleet. We zijn zo blij dat we daarvoor hebben gekozen.”

En dan was er die andere foto. Hun moeder, onderweg naar het Klokhuis waar de afscheidsdienst zou plaatsvinden.

Tussen alle emoties door ving ik dat ene moment waarop zij, met tranen in haar ogen, naar haar dochter glimlachte. Alsof er even iets zachts door het verdriet heen brak. Dat beeld raakte hen beiden en werd hun favoriet.

Waarom afscheidsfotografie in de Noordoostpolder waardevol is

Dit gaat niet over mij. Dit gaat over herinnering, over verlies en over liefde. Over het feit dat je middenin zo’n week amper weet wat er allemaal gebeurt en dat je daarna zo blij bent dat iemand heeft meegekeken. Onopvallend, zacht, maar aanwezig.

Het album maakten we samen. Ieder met hun eigen voorkeuren, zodat ze op de momenten dat ze het nodig hebben door kunnen bladeren.

Afscheidsalbum
Afscheidsfotograaf Noordoostpolder

Voor wie nu twijfelt aan een afscheidsfotograaf

Misschien lees je dit en denk je: dit zou ik nooit durven. Of: ik weet niet of ik dat wel wil, foto’s van zoiets. Dan zeg ik dit:

Je hoeft geen beslissing te nemen.
Bel me of stuur een bericht. Dan kijken we samen wat passend is. Of je mij nu nodig hebt, of pas later, ik ben er.

Want sommige herinneringen voel je pas later, maar dan moeten ze er wel zijn.

"Het is onmogelijk om op zo’n emotionele dag alles mee te krijgen wat er om je heen gebeurt. Op de foto’s heb ik dingen teruggezien die ik toen niet heb meegekregen. Dat is zó waardevol."

Afscheidsfotograaf Noordoostpolder

Wil je meer weten over afscheidsfotografie in de Noordoostpolder? Of wil je weten of ik beschikbaar ben op korte termijn?
Stuur mij een bericht of bel me direct op 0628765335.

Er is maar één kans om het vast te leggen en als je het niet doet, kun je het nooit meer overdoen.

Liefs,
Louise

Alle tekst en beelden zijn gedeeld en gepubliceerd met toestemming van de nabestaanden.

Over mij
Ik ben Louise van den Broek en ik werk als afscheidsfotograaf in de Noordoostpolder en heel Nederland. Wat ik maak, zijn geen ‘foto’s van verdriet’, maar herinneringen die je later helpen om te praten, te delen en te dragen. Als erkend lid van DuPho en winnaar van meerdere storytelling-prijzen fotografeer ik intiem, zacht en onopvallend. Zodat je later kunt terugzien wat op de dag zelf langs je heen ging.

Meer weten of mijn beschikbaarheid checken? Stuur me een bericht of bel 0628765335.

Afscheidsfotograaf Louise van den Broek

Volg je mij al?

Via mijn socials deel ik regelmatig over mijn avonturen als levensfotograaf. Ik zou het leuk vinden als je mij gaat volgen! 

Misschien vind je deze portfolio items ook leuk om te bekijken

Dagboek van een levensfotograaf

Als verteller van levensverhalen maak ik veel bijzondere momenten mee, vaak gepaard met een lach en een traan en ook over onze boerderij zijn er meer dan genoeg verhalen te vertellen. Nieuwsgierig naar mijn verhalen? Meld je aan en ontvang twee keer per maand een (of meerdere ;) ) bijzondere foto’s met bijbehorend verhaal in je mailbox.